zapraszamy do kontaktu:

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg upiększający, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni.

Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.


Makijaż permanentny - jego niebywałą zaletą jest możliwość nadania brwiom nowego kształtu indywidualnie dopasowanego do owalu twarzy. W salonach kosmetycznych królują obecnie dwie metody makijażu permanentnego brwi. Pierwszą jest metoda włoskowa, a drugą zdobywającą coraz większą przewagę metoda pudrowa.

Zaletą tego rodzaju zabiegu jest na pewno długotrwały efekt i zlikwidowanie asymetrii. Dzięki makijażowi permanentnemu uzyskujemy bowiem dokładnie taki kształt brwi, jaki chcemy. To wygodne rozwiązanie, które skraca czas porannego makijażu. Dzięki makijażowi permanentnemu zyskujemy również nowe - bardziej wyraziste - spojrzenie, a nasza twarz zyskuje na wyrazistości. Warto też dodać, że makijaż permanentny brwi pozwala na ich "odzyskanie" po chemioterapii.

Metoda hairstrokes, czyli metoda włoskowa, nazywana też piórkową pomaga osiągnąć efekt naturalnie bujnych brwi. Niektórzy opisują ją jako sposób na rekonstrukcję, jednak bliżej jej do zmywalnego tatuażu. Brwi stają się optycznie większe, zaznaczone, przez to też nieco ciemniejsze. Metoda włoskowa jest polecana osobom posiadającym brwi cienkie lub brwi o nieokreślonym kształcie. Makijaż metodą piórkową wykonuje się przyrządem określanym jako "pióro" o sterylnym ostrzu (stąd nazwa metody), za pomocą którego wprowadza się tusz pod skórę. Podczas zabiegu kosmetolog rysuje malutkie włoski, jeden po drugim pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Uczucie przypomina ukłucie igły i nie jest bardzo bolesne. Na skórze powstają ranki, ale znikają już po dwóch lub trzech tygodniach.

Metoda pudrowa, inaczej też powder brows lub metoda cieniowania zapewnia efekt grubych, wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej igły, za pomocą której kosmetolog wprowadza pod skórę pigment.

Skóra pigmentowana jest dokładnymi, delikatnymi ruchami. Brwi stają się podkreślone, makijaż permanentny nadaje im kształt, niebywałą wyrazistość.

Istnieją dwa rodzaje tej metody: soft powder brows i ombre powder brows. Pierwszy rodzaj polecany jest osobom młodym, które mają np. gęste brwi, ale jasne, dlatego chciałyby je nieco podkreślić. Ombre powder brows jest bardziej skomplikowany i złożony w wykonaniu, ale efekt przypomina profesjonalne stylizowane brwi z pokazu mody i rzeczywiście robi wrażenie.Wykorzystanie w metodzie ombre wielu odcieni pigmentu stwarza przejścia tonalne, które gwarantują trójwymiarowość, a co za tym idzie, dużą naturalność efektu. Kiedy makijaż ombre wykonuje się z nasyceniem w poziomie, wtedy przód brwi jest jaśniejszy, a ogonki ciemniejsze. Po ombre z nasyceniem w pionie podstawa jest ciemniejsza, a góra brwi jaśniejsza. Wybór zależy od kształtu twarzy i oczu klientki.

Makijaż permanentny metodą pudrową rozpoczyna się od stworzenia rysunku nowego kształtu brwi kredką do makijażu. Następnie wybiera się odcienie pigmentu – w przypadku ombre jest to kilka odcieni. Dopiero po akceptacji tych najważniejszych czynników oraz podaniu miejscowego znieczulenia przystępuje się do wykonania właściwego zabiegu.

Tuż po wizycie w salonie brwi są nienaturalnie ciemne, jednak nie dzieje się to bez przyczyny. Ze względu na łuszczenie się naskórka nasycenie pigmentu po tygodniu spada aż o połowę, dlatego właśnie punktem wyjściowym jest efekt "przesadzony".

Po pierwszym starciu się pigmentu większość osób decyduje się na korektę, aby utrzymać wyrazisty wygląd brwi. Finalny efekt makijażu wykonanego metodą pudrową utrzymuje się od kilku miesięcy aż do dwóch lat.

Makijaż permanentny - zalecenia po zabiegu

Bez względu na wybraną metodę, po wykonanym makijażu permanentnym należy 5-7 dni po zabiegu:
 • utrzymujemy miejsce zabiegowe w sterylności,

 • uważamy, aby do okolic objętych pigmentacją nie dostały się substancję, które mogłyby podrażnić pigmentowane miejsce,

 • nie zdrapujemy strupków,

 • nie malujemy miejsc objętych pigmentacją,

 • nie moczymy tych miejsc,

 • należy unikać uprawiania sportów przez 48h po zabiegu,

 • przecieramy dotykając miejsca poddane zabiegowi płatkami nasączonymi wodą,

 • smarujemy miejsce zabiegowe kremem z Wit.E,

 • przez 24h po pigmentacji oczu nie zakładamy soczewek kontaktowych,

 • zaraz po pigmentacji uważamy na pady atmosferyczne.

 • przez trzy tygodnie po zabiegu

 • unikamy słońca,

 • nie korzystamy z basenu i sauny,

Makijaż permanentny - przeciwwskazania

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,

 • osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę, hemofilię,

 • opryszczka,

 • choroby serca,

 • stan podgorączkowy,

 • osoby chore: HIV, żółtaczka typ C i B,

 • osoby przyjmujące sterydy lub antybiotyki.

AKADEMIA KOSMETYKI I PODOLOGII COSMET

JOANNA RYTEL

ul. TOPOLOWA 11/U2
05-303 MIÑSK MAZOWIECKI
FB/AKADEMIA KOSMETYKI I PODOLOGII COSMET
PON., ŚR., PT.: 09:00-20:00,
WT.: 09:00-16:00,
CZW.: 12:00-20:00 
COPYRIGHTS © 2021 AKADEMIA KOSMETYKI I PODOLOGII COSMET